İcra binasının otopark eziyeti

Ankara’da yolu İcra Müdürlüklerine ve İcra Mahkemelerine düşen vatandaşlara bir darbede Trafik Polisleri vuruyor…
Yolunuz İvedik caddesindeki Ankara İcra Müdürlüklerine ve İcra mahkemelerine aman ha düşmesin. Bir yandan İcra ile ilgili sorunlarınız için canınız sıkkın gidiyorsunuz bir yandan arabanızı park edecek yer bulamıyorsunuz. Kaldırıma park ettiyseniz yandınız. Trafik Polisleri anında arabanızı çekiyorlar.
İster alacaklı, ister borçlu, ister Avukat, ister Gazeteci olun fark etmiyor Ankara İcra Müdürlüklerine ya da Mahkemelerine arabanız ile asla gitmeyin.
Güya geçen yıl yeni açılan ve Adliye Sarayından uzaklaşan İcra Müdürlükleri ile İcra Mahkemeleri Yenimahalle girişinde İvedik caddesinde faaliyet gösteriyor.
Binanın girişinde bulunan bariyer başında özel güvenlik elemanları Otopark dolunca içeriye araç almıyorlar. İcra Müdürlüğünde işiniz, ya da İcra mahkemelerinde davanız var. Otopark dolunca dışarıda sıra kuyruğu oluşuyor ve vatandaşlar, avukatlar, gazeteciler arabalarını Cadde üzerinde tek sıra park etmek zorunda kalıyorlar.
İşinizi bitirip dışarı çıktınız ama arabanız yerinde yok. Çünkü Trafik Polisleri hemen Ostim otoparkına aracınızı çekiyorlar ve çekme ücreti, otopark ücreti ve yanlış park cezası olmak üzere yaklaşık 200 lira ödemek zorunda kalıyorsunuz. Otobüs ya da dolmuş olmadığı için taksi ile gitmek zorunda kalıyorsunuz.
Her gün binlerce vatandaşın, avukatın gittiği İcra binası olarak bu yeri seçen Adalet bakanlığı Yetkilileri otopark sorununu neden düşünmezler diyebilirsiniz.
Bizim her işimiz böyle yarım yamalak değil mi?
Trafik polisi haklı “yolda akışı olumsuz etkiliyor “ diye, Vatandaş Haklı “arabamı nereye park edeceğim” diye peki haksız olan kim?
Otoparkı olmayan bir binaya icra adliyesi kuran Adalet Bakanlığı haksız elbette.