İnsanlık ayıbı, insanlık suçu

102 KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SONRA ANKET YAPTIRDIKLARINI BELİRTEN BAŞBAKAN “ OYLARIMIZDA % 43-44 BANDINA DOĞRU BİR YÜKSELME TRENDİ DEVAM EDİYOR” DEDİ…
İnanılır gibi değil. Bir değil birkaç kez izledim Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ATV ve AHABER ortak yayınındaki sözlerini. a 102 kişinin ölümü ile sonuçlanan Ankara’daki canlı bomba saldırısı sonrası seçim anketi yaptırdıklarını açıkladı. Cumhuriyet tarihimizin en büyük katliamının seçmeni nasıl etkilediğini görmek için anket yaptırmak insanlı ayıbı, sonucunu açıklamak da insanlık suçudur.
Ölenlerin 40’ı çıkmadan, denir ya kanları kurumadan, hastanelerde yaralıların tedavileri sürerken ülkenin Başbakanı hem de Profesör Doktor unvanına sahip bilim adamı televizyona çıkmış 102 kişinin ölümü ile sonuçlanan katliamın ardından ülkenin içindeki durumun partisinin oylarına nasıl yansıyacağının anketini yaptırıyor.
Ve utanmadan hiç sıkılmadan, hatta biraz da övünerek AK Parti oylarının saldırı sonrası yükseliş trendinde olduğunu vurguluyor.
Davutoğlu, “Saldırıdan sonra % 43-44 bandına doğru bir yükselme trendi devam ediyor” diyor.
Aynen böyle.
Hatta inanmayan, https://www.facebook.com/ouguroglu linkini tıklasın Davutoğlu’nun kendi sesinden bu sözlerini dinlesin.
Çünkü sözleri inanılır gibi değil. Bir değil birkaç kez izledim Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ATV ve AHABER ortak yayınındaki sözlerini.
Davutoğlu 102 kişinin ölümü ile sonuçlanan Ankara’daki canlı bomba saldırısı sonrası seçim anketi yaptırdıklarını açıkladı.
Cumhuriyet tarihimizin en büyük katliamının seçmeni nasıl etkilediğini görmek için anket yaptırmak ve bunu da açıklamak inanın büyük bir insanlık suçudur.
Her zaman söylerim, “Genel Başkan olmak kolay, lider olmak zordur” diye.
İşte AK Parti Genel Başkanlığına Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Ahmet Davutoğlu siyasetin etik kurallarını bir kenara bırakın insanlık suçu işliyor.
102 kişinin ölümünün partisinin oylarını arttırdığını ve yükseliş trendi olduğunu hiç utanmadan, hiç sıkılmadan tane tane söylüyor.
Genel Başkan, Başbakan, Cumhurbaşkanı olabilirsiniz ama;
Dürüst siyasetçi oluşunuz ve görevden vazife çıkarmak haricinde yaptıklarınız ve insanlığınızı tartışılır hale getirirsiniz.
İşte ATV ve AHaber’de canlı yayınlanan Davutoğlu’nun sözleri:
Başbakan: Ankara’da terör saldırısı sonrası seçmenin nabzını tutuyoruz. Oylarımızda bir yükseliş trendi var.
Soru: Sonuç geldi mi? Anket var mı?
Başbakan: Birçok anket var, onları tek tek değerlendiriyoruz
Soru: Benim kastım saldırıdan sonra
Başbakan: Saldırıdan sonra % 43-44 bandına doğru bir yükselme trendi devam ediyor. Birçok veri geliyor burada önemli olan bizim hedefimiz AK Parti olarak tek başımıza iktidara gelecek sonucu elde etmek. Sürekli yükseliş trendinde olan bir eğilim var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir