Liderler ve koltukları

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ALMAN ŞANSÖLYE MERKEL’İ AĞIRLADIĞI KOLTUKLAR BÜYÜK İLGE YARATTI…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angele Merkel’e öyle bir sürpriz yaptık ki, “ Saray külliyesine gelmezsen, ben de seni yine bir Osmanlı Sarayı sayılan İstanbul Yıldız Saray’ında kabul ederim” diye mesaj verdi.
Erdoğan Merkel’i, “Taht” görünümlü koltuklar ile karşılayınca gerek Türkiye’de gerekse Almanya ve Avrupa’da sosyal medya üzerinden büyük bir mesaj trafiği yaşandı.
Koltuk ve Taht tartışması başlayınca gerek Türkiye’de gerekse dünyada liderlerin nasıl koltuklar kullandığını İsveç Penceresi yazarı Tandoğan Uysal ile birlikte araştırdık.
Saddam’ın sarayından, Kaddafi’nin çadırına, Amerika Başkanlarından Rusya Lideri Putin’e koltuklarını arşivimizden bulduk.
Bu arada 1984 yılında dönemin günlük bir milyon satan Günaydın Gazetesi için yaptığım röportajda kanuni Sultan Süleyman’ın tahtında çektirdiğim fotoğrafı da kullandık.
Evet, dünyada liderler ve koltukları haberimizin ve araştırmamızın sonucunda gördük ki İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı Taht’lar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir