Kamer Genç vefat etti

Kamer Genç Bir süreden beri  tedavi gördüğü İstanbul’da 76 yaşında hayatını kaybetti.

Kamer Genç tedavi gördüğü hastanede ağırlaşmış, durumu haber alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vefatından hemen önce ziyaret etmişti..

Kamer Genç İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatInı kaybetti. CHP eski Tunceli Milletvekili 76 yaşındaki Kamer Genç’in vasiyeti üzerine memleketi Tunceli’nin Nazımiye İlçesi Ramazan Köyü’nde toprağa verilecek.
Kamer genç
kamer genç

Kamer Genç bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 6 dönem Tunceli Milletvekilliği yapan Genç, bugün saat 17.10’da İstanbul’da tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetti. Genç’in son anlarında yanında ailesi ve yakın arkadaşlarının bulunduğu belirtildi. Genç’in son anlarında yakınları ile sürekli Tunceli’nin Nazımiye ve Pülümür ilçelerindeki akrabalarından bahsettiği öğrenildi. Tuncelilerden kente sahip çıkmalarını istediği belirtilen Genç’in daha önce Tunceli’de defnedilmesi vasiyet etmişti. Genç yakınlarına, “Ben iyileşmezsem ve ölümü yenik düşersem beni kesinlikle memleketim Tunceli’nin Nazımiye İlçesi Ramazan Köyü’nde gömün. Beni Tunceli’ye tabutuma sarılı Türk bayrağı ile götürün” dediği öğrenildi.
Genç’in yakınları ile CHP genel merkezi yetkilileri cenaze programı yaptıkları ve Ankara’da yapılacak törenlerin ardından Tunceli’ye getirileceği belirtildi.

BAKAN YILDIRIM’DAN GENÇ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Bi̇nal yildirim, kamer genç i̇çi̇n mesaj yayinladi
Bi̇nal yildirim, kamer genç i̇çi̇n mesaj yayinladi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, CHP’li Genç’in vefatı üzerine mesaj yayımladı. Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Uzun yıllar milletvekilliği ve iki dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekilliği görevlerini yapan Sayın Genç’in vefatını öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, başsağlığı diliyorum.”

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, CHP Tunceli eski Milletvekili Genç ‘in ailesine başsağlığı diledi.

BAHÇELİ’DEN GENÇ’İN EŞİNE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Mhp genel başkani devlet bahceli̇ kamer genç i̇çi̇n mesaj yayinladi
Mhp genel başkani devlet bahceli̇, kamer genç i̇çi̇n mesaj yayinladi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Tunceli eski Milletvekili Genç’in eşine başsağlığı mesajı gönderdi.

MHP lideri Bahçeli, CHP Tunceli eski Milletvekili Genç’in vefatı üzerine, Genç’in eşine taziye mesajı gönderdi. Bahçeli, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Siyaset Adamı Eski Tunceli Milletvekili Saygıdeğer Eşiniz Genç Bey’in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Türk Siyasi hayatına büyük katkıları olan Merhum Kamer Genç Bey’e Yüce Allah’tan rahmet; başta şahsınız olmak üzere, tüm yakınlarına, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir