Kardeş kardeşe bunları yapar mı?

İpek-Koza şirketler gurubuna savcılık tarafından başlatılan operasyon sürerken medya şirketleri büyük tepki gösterdiler.

Basın meslek kuruluşları, CHP, HDP ve HDP’li bakanlar da operasyonu eleştirdiler. Akın İpek açıklamalar yaptı ve trafik cezası olmadığını söyledi.
Aslında bu operasyon Akın İpek’e değil sadece. Bu operasyonun ana hedefi FETÖ adı verilen Fethullah Gülen’e yönelik bir araştırma. Konusu, “ Terör örgütüne para aktarmak”
Şimdi gelelim Akın İpek’in annesi Melek İpek’e. Oğlunun işyerine giderken gazetecilere, “İki kardeş kavga ediyor gibi geliyor bana” diyor Melek İpek, yani Melek anne.
Şimdi ben de yaşanan olaylara dayanarak Melek anneye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Paralel Devlet iddialarını madem kardeşler sormak isterim.
Kardeş kardeşe bunları yapar mı Melek Anne:
– Makam ve yatak odasını dinler mi?
– Başbakan ve bakanların kriptolu telefonlarını dinler mi?
– Dışişleri Bakanının makam odasını dinler mi?
– 4 Bakan için operasyon yapar mı?
– MİT müsteşarını tutuklatmak ister mi?
– MİT TIR’larını durdurtur mu?
– Askeri sahte belgeler ve yalancı tanıklarla mağdur eder mi?
– Sahte terör örgütü iddiası ile gazetecileri dinler mi?
– Çok ağır beddua eder mi?
***
Melek Anne Koza-İpek gurubunun hesaplarında ne çıkar ne çıkmaz bilemem ama Gülen Cemaatinin polislerinin savcılarının yaptıkları haksız hukuksuz uygulamalar ile askerler, aydınlar, Fenerbahçeliler yıllarca hapishanelerde “suçumuz yok” diye bağırırlarken, hayatlarını kaybederlerken “kardeşlik” neredeydi?
O gün siz neredeydiniz?
Bugün size yapılanlar o gün onlara yapılırken Akın İpek’in medya gurubundaki gazeteciler neredeydi. Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve birçok gazeteci Silivri’de adeta esir tutulurken İpek Medya gurubunun yaptığı yayınlarda neredeydiniz?
Melek anne o gün yapılanlara, “ Yargıya müdahale edilmesin, baskı yapılmasın “ diyordu Cemaat medyası.
İpek Koza gurubuna yapılan operasyon da savcılık kararı ile hukuka uygun yapılıyor. Hukuki sonucu bekleyelim bakalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir