PKK sen kimin uşağısın…?

Hani silah bırakıp sınır ötesine çıkacaktın? Hani çözüm süreci sonunda dağda terör değil Ankara’da siyaset istiyordun? Hani analar ağlamasın diyordun? Hani Öcalan’ın “silah bırakma” çağrısına olumlu yanıt vermiştin? İşte HDP barajı aştı ve Meclis’e 80 Milletvekili ile girdi. İşte 2 HDP’li Bakan oldu. Nedir bu saldırılarının amacı? Kim yada kimlere tetikçilik yapıyorsun?
1981 yılında Türkiye’de eylemlerine ve yuvalanmaya başlayan PKK terörü zaman zaman bastırılma noktasına geldi. Yüzlerce şehidimize karşın yaklaşık 30 bin kişi hayatını kaybetti.
2002 yılında bitme noktasına gelen PKK terörü 2-3 yıl önce AK parti tarafından başlatılan Açılım ya da Çözüm ya da Barış süreci çerçevesinde silah bırakma ve sınır ötesine çıkmayı kabul etti.
Hatta bu yıl şubat ayında Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya gelen HDP heyeti ile Hükümet arasında mutabakat metni kabul edildi.
Ancak her nedense Cumhurbaşkanı Erdoğan bu mutabakat metnini reddetti.
20 Temmuz’da ise birileri düğmeye bastı ve PTT terörü yeniden hortladı. Polis, asker ayırt etmeden, yolları kalleşçe tuzaklayarak, uykusundaki polisleri şehit ederek ve en önemlisi belde, ilçe ve illerde “Öz Yönetimler” ilan ederek kahpece saldırılar düzenledi ve düzenlemeye de devam ediyorlar.
Şimdi PKK’ya soruyorum:
Hani silah bırakıp sınır ötesine çıkacaktın? Hani çözüm süreci sonunda dağda terör değil Ankara’da siyaset istiyordun? Hani analar ağlamasın diyordun? Hani Öcalan’ın “silah bırakma” çağrısına olumlu yanıt vermiştin? İşte HDP barajı aştı ve Meclis’e 80 Milletvekili ile girdi. İşte 2 HDP’li Bakan oldu. Nedir bu saldırılarının amacı? Kim ya da kimlere tetikçilik yapıyorsun?
Ey PKK 1981’den bu yana akıttığın kanda boğulacaksın. Türkiye Cumhuriyeti asla ve asla geri adım atmaz.
Siyasi boşluktan yararlanmak amacıyla kim ya da kimlere hizmet ediyorsun, tetikçilik yapıyorsun.
PKK, bırak silahları gel teslim ol devlete. Terör ile hiçbir hak elde edemezsin, tek bir çakıl taşını dahi bu ülkeden koparamazsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir