Kayyum ol köşeyi dön

KAYYUM OL KÖŞEYİ DÖN… MİLLETVEKİLİ MAAŞLARINDAN KAT KAT FAZLA MAAŞ ALACAKLAR. 5 ŞİRKETİN YÖNETİMİNE ATANAN 4 KAYYUM HER AY 50 BİN LİRA MAAŞ ALACAK

Mahkeme 22 Koza İpek şirketine 27 Kayyum atadı. Bazı kayyumlar birden fazla şirkete atandı. Mahkeme kararına göre atandıkları her şirketin kasasından Kayyumlar aylık 10.000 lira net maaş alacaklar 27 Kayyumun çoğu birden fazla Şirkete atandığı için 20-30- 40 ve 50’şer bin lira maaş alacaklar. Toplam maaşları da aylık net 820 bin lira olacak…
Bazıları medya kuruluşlarında daha önce de yer alan 27 Kayyum Koza İpek Holding’e ait 22 şirkete Mahkeme tarafından 27 kişi Kayyum olarak atandı.
Mahkeme Kayyumlara atandıkları şirketlerin kasalarından alınması şartıyla aylık net 10.000 lira, yani yazıyla on bin lira alınmasını hükme bağladı.
Mahkeme tarafından atanan bazı kişiler sadece bir şirkete değil, birden fazla şirketin yönetimine atandılar.
Bu durumda rekor kıran 4 Kayyum aylık net 50.000 lira, yazı ile de yazayım tam elli bin lira maaş alacaklar. İşte o isimler:
Ali Yazlı – Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi / AK Parti Ümraniye Belediye Meclis Üyesi ve İl Encümen üyesi.
Çetin Altay – Daha önce Turkuvaz Medya Grubu’nda çalıştı, daha sonrasında TMSF tarafından SHOW TV yönetimine atandı.
Fatih İçin – Turkuaz Medya Grubu’nda reklam grup başkanlığı yaptı
Bilal Koyuncu – Turkuaz Medya Grubu’nda reklam grup başkanlığı yaptı
Milletvekili Maaşının yaklaşık aylık 15 bin lira net olduğu dikkate alınırsa bu 4 Kayyum Milletvekillerinden 3 kat fazla maaş alacaklar.
Mahkeme 6 Kayyumu da 4 ayrı şirkette görevlendirdi. Bu isimler de aylık 40’ar bin lira net maaş alacaklar.
CHP’den Asgari ücretin 1.500 lira yapılacağını açıklaması AK Parti Bakan ve Milletvekilleri tarafından şiddetle, “ kaynak nerede” diye eleştiriliyor.
Elbette Koza-İpek gurubu şirketleri özel sektör ve yönetim kurulu asgari ücretle çalışmaz. Ancak Türkiye şartlarında alacakları maaşlar ortalamanın çok üstünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir