Selam Tevhid’te 1 nolu sanık Gülen

54 tutuklu ve 122 şüpheliyi içeren Cumhuriyet Savcılığı iddianamesi 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Kamuoyunda “ Selam Tevhid ” olarak bilinen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü’ adlı soruşturmada, usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin “paralel yapıya” ve Cemaat lideri Fehullah Gülen’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 54’ü tutuklu 122 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.  

1 numaralı şüpheli olarak Fethullah Gülen’in yer aldığı iddianamede iki numaralı şüpheli ise Emre Uslu olarak yer aldı. Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Selam Tevhid’in kaydı ABD’de çıktı

Cumhurbaskanligi-forsu
Aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, MİT Müsteşarı, gazeteciler ve kamu görevlilerin de bulunduğu 968 kişi müşteki sıfatıyla iddianamede yer alıyor.

FETHULLAH GÜLEN BİR NUMARALI SANIK

İddianamede, şüphelilerce, 2010-2014 yılları arasında “sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü” adı altında yürütülen ve yüzlerce mağdur ve müşteki ile kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşu Mi̇tkonumundaki dernek ve vakıfların gerekçesiz olarak terörle ilişkilendirilmesi için kurgulanan soruşturma dosyasının tespiti ve ele geçirilme süreci anlatılıyor.

Halen 54 tutuklu ve 122 şüpheli bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir