Kim hesap verecek? Kim hesap soracak?

Cumhurbaşkanından parti liderlerine kadar bu tablonun sorumluları şapkalarınızı önünüze koyun, vicdanlarınızın sesini dinleyin ve görevlerinizden istifa edin. Daha açık ne yazayım? Artık hiç birinize inanmıyorum.

HDP: Türkiye’de PKK terörüne tavır koymayan tersine neredeyse destekleyen politikalarınızla Türkiye’de yaşanan bu terörün ilk ve en önemli sorumlusu sizsiniz.
Cumhurbaşkanı: 13 yıldır Türkiye’ye de uyguladığınız iç ve dış siyasetin sorumlusu sizsiniz.
Başbakan: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak bu terörün en önemli sorumlusu sizsiniz.
İçişleri Bakanı: Her terörden sonra mazeret üretmenize alışamadık. Valileri, Emniyet Müdürlerini atayan makamı işgal ediyorsunuz ve bu terörün istifa etmesi gereken ilk sorumlusu sizsiniz
MİT Müsteşarı: Çözüm sürecinde il ve ilçeleri cephaneliğe çevirmelerinin bu sonucu doğuracağını gördüğünüzden, bildiğinizden olacak siyasi dokunulmazlık için Milletvekili olmak istediğiniz belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransızlara,” Sizin istihbarat teşkilatınız çalışmıyor mu?” diye sormadı mı? Bugün yaşanan terörün sorumlusu sizsiniz.
Emniyet Genel Müdürü: Polis İstihbaratın görevini yapamamasının sorumlusu sizsiniz
MHP Genel Başkanı: 7 Haziran 2015 de yapılan seçim sonrası AK Parti Hükümetini 13 yıl sonra tek başına iktidardan indirme fırsatını değerlendiremediniz, sorumlu sizsiniz
CHP Genel Başkanı: Türkiye’yi kucaklayacak kadroları kuramadınız, kaybettiğiniz her seçimde parti yönetimini değiştirdiniz ama yetmez. Türk seçmenine güven verecek siyaset yapamıyor, hükümetin alternatifi olamıyorsunuz sorumlu sizsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir