Resmi rakam : 34 Ölü

Resmi rakam : 34 Ölü İçişleri Bakanı Efgan Ala ölü sayısının 34’ye çıktığını açıkladı. Çeşitli kaynaklar ölü sayısının 138 olduğunu da iddia ediyorlar.

Resmi rakam : 34 Ölü Kızılay ‘da patlama sonrası Hükümet Sansürü geldi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay’da meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Resmi rakam : 34 Ölü Ankara valiliği resmi açıklamasında ölü saysını 27 yaralı sayısını ise 125 olarak açıkladı. İçişleri Bakanı Efgan Ala basın toplantısında ölü sayısını 34 olarak duyurdu.
Kızılay ‘da patlama RTÜK ‘e Başbakan adına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından yayın yasağı talebi iletildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

Kızılay ‘da patlama oldu. Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görgü tanıkları patlamanın saat 18.41’de Güvenpark yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. Bölgedeki araçlarla bazı binalar hasar gördü. Ankara’daki korkunç patlamayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ankara Kızılay’daki Güven Park’ta saat 18.41’de polis noktasına yakın bir noktada korkunç bir patlama meydana geldi. Olayın canlı bomba mı yoksa bombalı araçla mı yapıldığı henüz netleşmedi ama sivil belediye otobüsleri içinde patlama yapıldığı iddia ediliyor.

Olay yerinde bulunan Hürriyet muhabiri Soner Gürel şu bilgileri paylaştı:

Ben de şuan bölgedeyim. Her yer cam kırıklarıyla dolu. Patlama noktasına birkaç yüz metre uzakta bulunan onlarca vatandaş metreden bile etkilendi.

Bölgeye onlarca ambulans gönderdildi. Kızılay merkezi şuan ambulans sesleriyle çınlıyor. Yaralılar hastanelere kaldırılıyor.

Polisler 2. patlama olasılığına karşı insanları bölgeden uzaklaştırıyor.

Olay yerinden alınan bilgilere göre;

Ankara Kızılay Güvenpark’ta akşam saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Gama İş Merkezi’nin karşısındaki otobüs duraklarının yanında meydana gelen patlama sonucunda çok sayıda kişi yaralandı. Patlamadan iki yolcu otobüsünün de etkilendiği belirtiliyor.

Araçların yandığı bilgisi alınan bölgeye güvenlik güçleriyle ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

DHA: 5 CANSIZ BEDEN GÖRÜLDÜ

Resmi rakam : 37 ölü kızılay 'da patlama rtük 'e başbakan adına başbakan yardımcısı numan kurtulmuş tarafından yayın yasağı talebi iletildi.
Resmi rakam : 34 ölü kızılay ‘da patlama rtük ‘e başbakan adına başbakan yardımcısı numan kurtulmuş tarafından yayın yasağı talebi iletildi.

Öte yandan Doğan Haber Ajansı da şu haberi geçti:

Ankara’ daki patlama noktasında olay yerinde 5 cansız beden olduğu görüldü. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

POLİS NOKTASI YAKINI

Görgü tanıkları patlamanın saat 18.41’de Güvenpark’ta polis noktasının yakınında meydana geldiğini ve yaralıların olduğunu söyledi. Bölgedeki araçlarla bazı binalar hasar gördü.

10 OTOBÜS DURAĞI VAR

Habertürk TV’ye bağlanan Habertürk muhabiri Ömer Topsakal patlama ile ilgili şu bilgileri verdi:”Patlama Atatürk Bulvarı üzerinde 10 tane otobüs durağının bulunduğu noktada meydana geldi. İntihar saldırısı olduğu düşünülüyor. Büyük oranda parçalanmış bir araç görünüyor. Yaralı sayıları ile ilgili net bir rakam vermek mümkün değil. Ama çok sayıda yaralı ve yanan araç var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir