Kurtulmuş : Teröre alışmayacağız

Kurtulmuş : Teröre alışmayacağız . İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısı sonrası hükümetten ilk açıklamalar Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş ve  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan geldi.

Kurtulmuş :  Teröre alışmayacağız . Ne yaparlarsa yapsınlar teröre alışmayacağız.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Terör bir kez daha çirkin ve kalleş yüzünü göstermiştir” dedi.

Kurtulmuş : teröre alışmayacağız
Kurtulmuş : teröre alışmayacağız

Numan Kurtulmuş : teröre alışmayacağız dedi. BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü  , Ordu’da yaptığı konuşmasında terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak “İstiyorlar ki vatandaş evinden çıkamaz hale gelsin. Hayır, ne yaparlarsa yapsınlar teröre alışmayacağız. Terörü kanıksamayacağız” dedi.

“VATANDAŞ EVİNDEN ÇIKAMAZ HALE GELSİN İSTİYORLAR”
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, çeşitli toplantılara katılmak ve şehit aileleriyle bir araya gelmek üzere bulunduğu Ordu’da terörle mücadeleye ilişkin açıklama yaptı. ‘Teröre alışmayacağız’ diyen Kurtulmuş, günlük hayatın devam edeceğini vurgulayarak “Şimdi istiyorlar ki Türkiye, bu saldırılarla korksun. Vatandaş içine kapansın. Vatandaş evinden çıkamaz hale gelsin. Hayır, ne yaparlarsa yapsınlar teröre alışmayacağız. Terörü kanıksamayacağız. Geri adım atmayacağız. İnşallah yollarda, çarşılarda, pazarlarda günlük hayatımızı devam ettireceğiz. İçimize kan akıtacağız belki ama biz dostlarımızla, komşularımızla, kardeşlerimizle birlikte hayatımızı devam ettireceğiz. Devlet ve hükümet sadece bu işlerle uğraşsın, başka işler yapmasın istiyorlar. Biz terörle mücadelemize sonuna kadar devam ediyoruz. Zannettiler ki bu mücadelede en ufak bir gevşeme olur. Hiçbir şekilde gevşeme olmadan sonuna kadar bu şiddet olayları sona erene, terör şebekeleri susturulana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: TERÖR BİR KEZ DAHA ÇİRKİN VE KALLEŞ YÜZÜNÜ GÖSTERMİŞTİR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu konuşmasının İstiklal Caddesi’ndeki saldırıyla ilgili, “İstanbul’da sivil insanları hedef alan bir terör saldırısının haberi geldi ve hayatını kaybeden vatandaşlarımız var, yaralananalar var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı insanlarımıza da şifalar diliyorum. Terör bir kez daha çirkin ve kalleş yüzünü göstermiştir, sivil insanları hedef almıştır. Terörle mücadelemiz bundan sonra da kararlı bir şekilde her alanda devam edecektir, içeride ve dışarıda. Tüm dünyadan da, başta Avrupa olmak üzere beklentimiz budur. Amasız bir şekilde terörle mücadelede ortak hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

ORDU, (DHA)
Gülseli KENARLI / İstanbul DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir