Mahçupyan mahçup etti

Başbakan Davutoğlu, Başdanışmanınız, “1915’te Ermenilere yapılanlara soykırım dememek imkânsız” dedi. Siz ne dersiniz…?
Türkiye Cumhuriyeti 92 yıldır Ermeni Soykırımının yapılmadığını açıklarken ilk kez bir Başbakan Danışmanı, “Bosna ve Afrika’da yaşananların soykırım olduğu kabul edilirken 1915’te Ermenilere yapılanlara soykırım dememek imkânsız” dedi.
Bu sözlerin hesabını Başbakan Davutoğlu’ mu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ mı, muhalefet partileri mi, tarihçiler mi sorar bilmem ama ben soruyorum, “ Etyen bey elinizdeki belgeleri açıklar mısınız? Osmanlı Devletinin 1915’de Ermenilere soykırım yaptığına dair elinizde hangi resmi belgeler var?”
Bülent Arınç’ın, “ Ankara’yı parsel parsel sattı “ diye eleştirdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında da hiçbir işlem yapmadan konuyu kapatan Davutoğlu Başbakan olarak göreviniz nedir? Yardımcınızın iddiasını ört bas etmek mi? Yoksa araştırıp varsa suçlular ortaya çıkartarak yargıya intikal etmek mi?
Gelelim Baş Danışmanınız Etyen Mahçupyan’a,
Başbakan Davutoğlu, Başdanışmanınız, “1915’te Ermenilere yapılanlara soykırım dememek imkânsız” dedi. Siz ne dersiniz…?
100 yıldır gerek Osmanlı döneminde gerekse Türkiye Cumhuriyeti döneminde Ermeni soykırımını ret eden, arşivlerini dünyaya açan siyasiler, tarihçiler, bürokratlar hata mı yaptılar Sayın Davutoğlu?
Mahçupyan’ ın Türkiye’yi Mahçup eden bu açıklaması karşısında da Arınç-Gökçek kavgasında olduğu gibi konuyu kapatacak mısınız?
Eğer kapatırsanız bilin ki tarihe Genel Başkan olarak geçecek, asla Lider olamayacaksınız.