Melih Gökçek ’ten Çankaya’ya kazık

SOKAKLARI CADDE YAPARAK EMLAK VERGİSİNDEKİ İLÇE PAYINI DA ALACAK
20 yıldır Çankaya Belediye Başkanlığını CHP’den alarak AK Parti’ye kazandırmak için büyük çaba sarf eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek şimdi Çankaya’daki sokakları cadde yapıyor. Böylece Çankaya Belediyesine giden Emlak Vergisi Payını da Büyükşehir alacak. 2019 seçiminde muhtemel rakibi Alper Taşdelen’in başarılı olmasını engelleyecek.
Melih Gökçek 1994 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildikten sonra ayni seçimde Çankaya Belediye Başkanlığını da SHP’li Doğan Taşdelen kazandı.
Ankara’nın en büyük ilçesinin Belediye Başkanlığını partisine kazandırmak için Melih Gökçek Çankaya’ya her türlü hizmeti kesti. Doğan Taşdelen ile aralarındaki rekabet 1989 seçimlerinde birlikte seçildikleri için artarak devam etti.
1999’da Haydar Yılmaz, 2004’de Muzaffer Eryılmaz, 2009’da Bülent Tanık Çankaya Belediye Başkanlığına CHP’den seçildiler ve Melih Gökçek kendi partisinden olan İlçe Belediye Başkanlarına her türlü yardımı yaparken Çankaya’ya sürekli hizmet dışı bıraktı.
2014 seçimlerinde ise AK Parti Barış Aydın’ı aday gösterdi seçimde. Ancak CHP’nin sürpriz ismi ise 2 dönem Çankaya’yı başarılı şekilde yöneten Doğan Taşdelen’in oğlu Alper Taşdelen oldu.
Melih Gökçek ve AK parti bütün güçleri ile Barış Aydın’ı desteklediler ancak Alper Taşdelen %65 oy oranı ile seçilirken Barış Aydın % 24 oyda kaldı.
Melih Gökçek’in Doğan Taşdelen ile olan siyasi rekabeti bu kez oğlu Alper Taşdelen’e döndü.
Gökçek geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde Çankaya’da sokakları Cadde yapmaya başladı.
Ankara’nın kurulduğu tarihten bu yana SOKAK olan her yer CADDE oldu ve özellikle geceleri de tabelalar Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından değiştirildi.
Gökçek’in bu kararı ile Çankaya Belediyesi tarafından sokaklardaki konut ve işyerlerinin tahsil ettiği Emlak Vergileri bu karardan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsil edilecek.
Çankayalılar artık vergilerini Büyükşehir Belediye Başkanlığına ödeyecekler.
İkinci bir önemli gelir kaybı sokaklara dökülen asfaltlardan alınan bedellerdir ki Çankaya’nın Cadde olan Sokaklarında bu hizmet Büyükşehir tarafından verilecek ve parası da yine Büyükşehir tarafından yapılacak.
Özetleyecek olursak Gökçek Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 1 yılı aşkın süredir büyük beğeni kazanan faaliyetlerine maddi darbe vuracak.
Ankaralılar Gökçek’in önümüzdeki 2019 Yerel seçimlerinde Alper Taşdelen’in CHP adayı olarak Büyükşehir’e gösterilmesinin önünü hizmet yapamaz duruma düşürerek kesmeye çalışmasıdır.
Alper Taşdelen kimdir, Alper Taşdelen, 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Tunceli, Dersim kökenlidir. Annesi İlksen Taşdelen’dir. Babası Çankaya’nın eski belediye başkanlarından Doğan Taşdelen‘dir. Alper Taşdelen aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın planlandığı kongrelerde suikast düzenleneceği ihbarı üzerine Atatürk’ün korumalığını üstlenen Tunceli‘li Diyap Ağa’nın da torunudur.
Çankaya İlkokulunu bitirdikten sonra TED Ankara Kolejinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. ABD‘de New York’ta Columbia Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler dalında yüksek lisans yaptı. Yine Columbia Üniversitesi’nin Ortadoğu Enstitüsü’nde Uzmanlık Programını tamamladı.
Yüksek lisans döneminde ayrıca New York eski Belediye Başkanı David Dinkins‘in verdiği Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi dersini aldı ve “Kent Kalkınmasında Çağdaş Belediyeciliğin Rolü” konusunda ders tezi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir