PKK cehennemini neden görmedin

SABANCI KATİLİNİ YAKALATAN MİT’İ KUTLUYOR VE SORUYORUM:

Özdemir Sabancı’nın katili İsmail Akkol’u Yunanistan’da adım adım takip edip Türkiye’de silahları ile yakalatan Milli İstihbarat teşkilatını ayakta alkışlıyor, kutluyor ve soruyorum: Çözüm sürecinde 3 yıl PKK’nın Güneydoğu’da evleri cephaneliğe çevirdiğini neden görmediniz?
Türkiye’nin 1981’den bu yana binlerce şehit verdiği PKK terörünün sona erdirilmesi konusunda dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 11 Mart 2009 tarihinde Kürt sorunuyla ilgili ilerleyen günlerde çok iyi şeyler olacağını söyledi.
AK Parti Hükümeti 2009 yılında en somut adımı Oslo süreci ile attı. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile PKK Terör Örgütü temsilcileri bir araya gelerek silahlı terör eylemlerinin sonlandırılması için ilk mutabakatı sağladılar.
İşte böyle başladı çözüm süreci.
Şimdi konumuza tekrar dönelim. 28 Aralık 2012’de Başbakan Erdoğan MİT’in Kürt sorununa çözüm bulmak için Abdullah Öcalan’a ziyaretlerde bulunduğunu duyurdu. O günlerde Paris’te öldürülen 3 PKK’lı konusunda da Erdoğan, “ çözümü sabote etmeye yönelik eylemler” olarak değerlendirdi.
HDP’li Sırrı Süreyya Önder PKK’nın Türkiye’den çekileceğini açıkladı ki PKK da 8 Mayıs 2013’den itibaren Türkiye topraklarındaki bütün silahlı güçlerini Irak’a çekeceğini duyurdu.
İşte o günlerde MİT’e düşen en büyük görev, “PKK Türkiye’yi terk ediyor mu, etmiyor mu, silahlı mı, silahsız mı?” gibi konularda istihbarat yapmasıydı.
Kaldı ki 2013 – 2015 döneminde de PKK terörünü sürdürüyordu.
İşte bu kritik dönemde görüldü ki PKK silahları gömmeyip Güneydoğu’nun ilçe ve illerinde patlayıcılarla birlikte Türkiye’yi Cehennem’e çevirmek için karargahlar kurmuş.
Sabancı’nın katilini Yunanistan’da adım adım takip edip Türkiye’ye eyleme geldiği istihbaratını polise verip yakalanmasını sağlayan MİT’i kutluyor ve soruyorum: “ PKK’nın Güneydoğu’yu Cehenneme çevirmek için ilçe ve illerde karargahlar, direniş noktaları kurmasını neden öğrenmediniz?
Neden, neden, neden?
Bu soruyu Şehitlerimiz adına, gazilerimiz adına, yürekleri yanan şehit aileleri adına soruyorum.
Ya yanıtlayın ya da istifa edin bulunduğunuz görevlerden.
2009 yılı Oslo görüşmeleri olarak adlandırılan MİT-PKK görüşmelerinin “çözüm sürecinin başlangıç tarihidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir