Kat kat rant

13 YILDIR AKP HÜKÜMETİ GÖRMEDİ
YENİ TARIM BAKANI ÜRETİCİ VE TÜKETİCİ ARASINDAKİ ZİNCİRİ AÇIKLADI

Faruk Çelik, 13 yıllık AKP döneminde 8 yıl çalışma bakanlığı yaptı ve Tarım Bakanı oldu. Önce Et, sonra Ekmek zamları için açıklamalar yaptı ama en çarpıcı olanı, “ Üretici ile Tüketici arasında kat kat rant zinciri var” itirafı idi.

13 yıldır tüketici, “gıda fiyatları cep yakıyoooor” diye bas bas bağırır. Gazeteciler hemen üreticilere giderler ve bakarlar çok düşük fiyatla da olsa ürününü satamayan çiftçi tepki olarak dereye döker, traktörü ile çiğner ve bağırır, “ürünümüzü alan yok”
Gazeteciler; hayvancılara, balıkçılara, bakliyatçılara, meyve, sebze üreticilerine gider durum farksız olur.
Yani üretici, “malım ucuz hatta bedava alan yok” der, tüketici ise, “fiyatlar korkunç pahalı gramla alıyoruz” diye eleştirir.
Neyse ki 13 yıllık AK Parti hükümeti döneminin son hükümetinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Faruk Çelik çok önemli bir açıklama yaptı ve üretici ile tüketici arasındaki aracıların kat kat rant sağladıklarını eleştirdi.
Sanki AK Parti gitti, CHP ya da MHP geldi de yeni bakan gerçeği gördü.
Faruk Bey Çalışma Bakanlığında da sizi izledik, çalışma hayatında hangi önemli sorunu çözdünüz söyler misiniz?
Siz AK Parti kurucusu olarak 13 yıldır Meclis’tesiniz ki 9 yıla yakın da Bakanlık yaptınız.
Asgari ücretli, işçi, memur, emeklileri sizden her yıl zam artışı isterken bu kat kat rant zinciri neden aklınıza gelmedi?
Neden birlikte hükümette olduğunuz sizden önceki Gıda Bakanı bu zinciri kırmak için önlemler almadı.
Ekmek, et, meyve, sebze, balık, yağlar, bakliyatlar daha ne yazayım bu tür tüm gıda fiyatlarında tüketicinin ucuz beslenmesi için alınacak her önlemde, çıkarılacak her yasa ve yönetmelikte sonuna kadar yanınızdayız Bakan bey,” geç olsun da güç olmasın” hadi sıva kolları.
Unutma sözünün takipçisiyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir