PYD-YPG ile DEAŞ’ın terör kardeşliği

PYD-YPG ile DEAŞ’ın terör kardeşliği Türk ordusunun Fırat Kalkanı harekatı ile net bir şekilde ortaya çıktı.

PYD-YPG adlı terör örgütleri Amerika’dan aldıkları bu silahları ve mühimmatları DEAŞ’a karşı kullanmayacaklar mıydı? Çok açık bir şekilde PYD-YPG ile DEAŞ’ın terör kardeşliği yaptıkları belirlendi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Menbiç’e yönelik harekâtı PYD/YPG ile DEAŞ’ın terör kardeşliği ortaya çıktı ki, Rojava Kürtlerine ve hatta dört bölgede bulunan Kürdistan’a yönelik açılmış bir savaştır. Kuzeydeki Kürtler buna sessiz kalmamak için bölgeye sürekli olarak takviye faaliyetlerinde bulunuyorlar ve Koalisyon ülkelerinden aldıkları silah ve mühimmatı da yanlarından ayırmayarak Koalisyon çerçevesinde ÖSO’ya destek veren Türk ordusunun tanklarını hedef alıyorlar.

AMERİKA’NIN PYD/YPG’YE VERDİĞİ SİLAHLAR KİMDE?

Pyd/ypg ile deaş’ın terör kardeşliği ele geçirilen silahlarla ortaya çıktı.
Pyd/ypg ile deaş’ın terör kardeşliği ele geçirilen silahlarla ortaya çıktı.

Peki, PYD-YPG adlı terör örgütleri Amerika’dan aldıkları bu silahları ve mühimmatları DEAŞ’a karşı kullanmayacaklar mıydı? Çok açık bir şekilde ortaya çıktı ki PYD-YPG ile DEAŞ işbirliği içindeler.

Bu saptamanın en büyük delili ne hikmetse aylardır bu iki terörist grubun hiç ciddi bir çatışmadıklarıdır.

PYD/YPG İLE DEAŞ’IN TERÖR KARDEŞLİĞİ

Amerika bölgede en etkin ülke iken hem DEAŞ’’a karşı olduğunu söyleyip hem de DEAŞ ile işbirliği yapan PYD-YPG adlı terör örgütüne destek vermiyor mu?
İşte Türk ordusunun Cerablus harekâtı bu işbirliğinin fotoğrafını net bir şekilde ortaya çıkardı.
Bazı değerlendirmeler var ki insanın aklı almıyor. “Türkiye ile DEAŞ anlaştı. Azaz ve Cerablus arasındaki bölge boşaltıldı” iddiası var.

Pyd/ypg ile deaş’ın terör kardeşliği ele geçirilen silahlarla ortaya çıktı.
Pyd/ypg ile deaş’ın terör kardeşliği ele geçirilen silahlarla ortaya çıktı.

Sormak lazım, bu nasıl anlaşma ki 24 Ağustos 2016 tarihinden bugüne kadar DEAŞ’ın 52 teröristi etkisiz hale getirilirken, 10 HAVAN/KATYUŞA Silahı ve çok sayıda bina ve silah mevzileri Türk ordusu tarafından imha edildi.

KİLİS’E ATILAN KATYUŞA ROKETLERİNİ DEAŞ Mİ PYD-YPG Mİ ATTI?

Amerika her ne kadar “Fırat’ın batısına çekiliyorlar” dese de PYD/YPG Terör Örgütünün 28 Teröristinden 3’ü canlı yakalanırken 25’i öldürüldü.

Bulunmamaları gereken bölgelerde PYD-YPG militanları etkisiz hale getiriliyor ve içinde sivillerin olduğu iddia edilen binalardan 2’sinin cephanelik olduğu saptanarak vuruluyor. Bu binalardan ele geçirilen silahların fotoğrafları da TSK tarafından yayınlanıyor.

Şimdi Amerika’ya sormak lazım Kilis’e atılan Katyuşa roketlerini DEAŞ mi PYD-YPG mi attı? Yakalanan militanlar hangi örgütünün militanları?

Kilis’e Katyuşa atan, Tankımıza saldıran ve TSK tarafından öldürülen 52 terörist PYD/YPG militanı olmasın?

ÖZGÜR SURİYE ORDUSU

“Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) DEAŞ ile savaşamaz. DEAŞ ile en iyi mücadeleyi YPG yapabilir” görüşünün safsata olduğu ortaya çıktı.

Çünkü Türk Ordusu çok az bir kuvveti Cerablus’ta görevlendirince DEAŞ ile nasıl savaştığını çok başarılı bir şekilde ortaya koydu.

Demek ki Amerika ve Koalisyon güçleri ÖSO’ya destek verse PYD-YPG’ ye yani PKK yandaşlarına ihtiyaç olmadan ÖSO DEAŞ’ı siler atar.

Türkiye’nin Amerika ve Rusya ile anlaştığı ve DEAŞ’a karşı Fırat Kalkanı harekâtı yapması karşısında Amerika’nın PYD/YPG’nin Fırat’ın doğusuna çekileceğini açıklamasına karşın PYD/YPG militanlarının Türk Ordusuna saldırıları misliyle karşılık bulmaktadır.

“Türkiye tarafından savaşta siviller katlediliyor” iddiasına ise kargalar bile güler.

Ordumuzun güya Siviller’den ele geçirilen silahlar ortadadır. Yine bu sivillerden yakalan birkaç terörist ise hoşlarına gittiği için sözde üniforma giymişler (!) ve üzerlerinde terörist başının fotoğraflarını taşıyorlar.

Peki, bazı batı ülkeleri “bunların PKK ile bir bağlantısı yok diyor” ama bu resimlere ne diyecekler gerçekten merak konusu.

YPG/PYD TARAFINDAN KULLANILAN FARKLI İSİMLER

PYD: Demokratik Birlik Partisi (Kürtçe: Partiya Yekîtiya Demokrat, kısa adıyla PYD)
YPG: Askeri kolu Halk Koruma Birlikleri veya Halk Savunma Birlikleri. Kürtçe: Yekîneyên Parastina Gel)
YPJ: Kadın Savunma Güçleri

SDF veya QSD veya SDG veya DGS Demokratik Suriye Güçleri (The Syrian Democratic Forces, Arapça: Quwwāt Sūriyā al-Dīmuqrāṭīya‎, Kürtçe:Hêzên Sûriya Demokratîk‎‎).

Menbiç Askeri Konseyi: (Manbij Military Council) Değişik grupların bir araya gelmesi ile 2 Nisan 2016 tarihinde kurulmuştur. Katılan unsurlar: Army of Revolutionaries, Northern Sun Battalion, Euphrates Brigades, Jund al-Haramayn Brigade, Euphrates Martyrs Brigade, Al-Qusais Brigade, Manbij Turkmen Brigade.

Demokratik Suriye Güçleri (DGS) veya SDF Kuruluş deklarasyonunu 13 grup imzalamıştır:

1. Halk Koruma Birlikleri (YPG)
2. Kadın Savunma Güçleri(YPJ)
3. El-Sanadid Güçleri
4. Süryani Askeri Meclisi (MFS)
5. Burkan el-Fırat
6. Liva Tuvar el-Rakka
7. Kuzey Güneşi Tugayı
8. Selçuk Tugayı
9. El Cezire Tugayları
10. Kürt Cephesi
11. Ceyş-ul Tuvar (Devrim Ordusu)
12. Tahrir Tugayı
13. Liva 99 Muşat

Görüldüğü gibi PYD/YPG, isim üretme fabrikası gibi çalışıyor veya akıl hocaları onlara dikte ettiriyor.

Peki, bir kısım güya tarafsız basın bu SDF’nin en az %85-90’nın PYD/YPG’li teröristlerden oluştuğunu gerçekten bilmeyecek kadar araştırmadan uzak mı?
Bu isimlerle dünyayı kandırmaya mı çalışıyorlar?