Sınav günü

19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda kuşku yok ki “ilk adım” özelliği ile büyük önem taşır. Bu nedenle en önemli bayramlarımızdan birisidir. 7 Haziran’da yapılacak Genel Seçim için siyasi partilerin liderleri, birbirlerine eleştiriyi aşan sözlerle hücum ediyorlar. Bakalım bugün liderler siyasi kavgayı bırakıp günün anlam ve önemine sahip çıkacaklar mı?
Dünyada eşi örneği görülmedik bir şekilde seçim kampanyaları yürütüyor siyasi parti liderleri.
Yıllardır böyle geldi, böyle gidiyor.
Dilin kemiği yok ya birbirlerini geçmişten bugüne eleştiriyor, hatta eleştiri ötesi hakaretler ve suçlamalar yönetiyorlar.
Bugün 19 Mayıs 1919’un 96. Yıldönümü yani Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı.
7 Haziran’da yapılacak Genel Milletvekili seçimine de 19 gün var. Liderler illeri geziyor, mitingler yapıyor, birbirlerini eleştiriyor, hatta hakaret ve suçlamalara varan sözler kullanıyorlar.
Bugün 19 Mayıs;
Bakalım liderler meydanlardaki siyasi kavgalarına ara verecekler mi?
Bakalım Mustafa Kemal Atatürk’ü anacaklar mı?
Bakalım Atatürk’ün ile ve inkılaplarını savunacaklar mı?
Bakalım Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkılacak mı?
Değerli okurlarım Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Atatürk 19 Mayıs’ta Anadolu’ya ilk adımı atarken yüreğinde bağımsızlık, hedefinde yeni bir devlet kurma amacı ve heyecanı vardı.
Bu hedefi gerçekleştiren ve bize tam bağımsız bir devlet, güçlü bir cumhuriyet bırakan büyük önderi saygı ve sevgi ile bir kez daha rahmetle minnetle anıyoruz.
Ruhun şad olsun büyük lider, muhteşem önder. İzindeyiz…