Terörle mücadele uğruna Ya Rab ne güneşler batıyor…

Genelkurmay Başkanlığından yıllardır bilgilendirme mesajları alırız. Bunların bir kısmı Şehit ve Gazi haberleridir ki yüreğimizi yakar.

Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü, “ Geçen yaşadığımız acı bir kaybımızın hikayesini tesadüfen öğrendim ve asker de olsam çok ama çok etkilendim. Sizlerle paylaşmak istedim. Paylaşmak istedim zira TSK’nın şerefli evlatları kendilerinin bir avuç hainle değil, bağrında yetiştirdikleri Alper’ler ile anılmasını istiyor…Bu yiğidi herkes duysun, herkes bir şekilde okusun, herkes o yüce ruhuna bir Fatiha göndersin istedim.. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye Şehit Alper Kocaman’ın öyküsünü gönderdi.

İnanın okurken gözyaşlarımı tutamadım.

Aklıma 1981 yılında Yüksekova’da Yedek subay olarak görev yaptığım günler geldi. Beytüşebbap geçidindeki Kavaklı mezrasında kollarımda Şehit olan kahraman Komando Kütahyalı Mehmet Günaydın çavuşumu andım gözyaşları içinde.

Yaralı askerlerimizin, “ Bu vatan için şehit olamadık” diyerek gözyaşları döktüklerini anımsadım yüreğim sızlayarak.

İşte sizlerin de gözyaşları içinde okuyacağınız Şehit Alper Yüzbaşımızın öyküsünü biz de Tuğgeneral Özkürkçü’nün duygu dolu yüreğinin hissettiklerini manşet yaptık. Lütfen okuyun…