Vicdan sınavı

G 20 ÜLKELERİNİN LİDERLERİNİ “HOŞ GELMEDİNİZ” DİYE ELEŞTİRİYORUM

G20-logo (1)Ülkelerinde yaşanan savaşlardan canlarını kurtarmak için kaçtılar. Türkiye kapılarını, gönlünü ve bütçesini 2.2 milyon mülteciye açtı. 8 Milyar dolar harcadı. 7’den 70’e binlerce mülteci Ege’nin, Akdeniz’in sularında hayatlarını kaybediyor. Ama sizler bu durumu görmüyor, işitmiyorsunuz. Bu yaptığını insanlık suçudur
Kırmızı ışıkta dileniyorlar, sokaklarda yatıyorlar, Türkiye’nin verdiği paralarla yaşam mücadelesi veriyorlar. Ancak Türk insanları gibi onlarda iş bulamıyorlar.
Ülkelerinde ortaya çıkan savaştan kaçıyorlar ve Türkiye’de iş imkanı bulamadıklarından zengin Müslüman ülkelere, Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya gitmek istiyorlar.
Yıllardır Türkiye’ye “insan hakları” dersleri veren Avrupa Birliği ülkeleri bu büyük göç karşısında 3 maymunu oynuyorlar.
Yunanistan ekonomisini kurtarmak için fonlarını, bütçelerini sonuna kadar açan Avrupa ülkelerinin liderleri bu kadar mı vicdansızsınız?
Her kara haberde içimiz açıyor, göz yaşlarımızı tutmakta zorluk çekiyoruz ölen bebekler, çocuklar, parçalanan aileler vicdanlarımızı
Yüzyılın insanlık utancını yaşatıyorsunuz.
Filler dövüşüyor gariban mülteciler biner biner ölüyor umurlarında değil.
Amerika’sı, Rusya’sı, Almanya’sı, Fransa’sı ülkelerinizin çıkarları için başlattığınız Arap Baharı kaç cana mal oldu ya da oluyor diye hesap yaptılar mı?
Ey Avrupa ülkelerinin liderleri bu ne vicdansızlık, Bunları yarın çocuklarınıza nasıl anlatacaksınız?
Türkiye kadar olamadınız, utanç duyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir