Vicdanları sızlatmayın

Her rütbede askerimiz şehit olurken bedelli askerliği gündeme getirdiler.

Bedelli Askerlik için vicdani sömürü başlatanlara soruyorum başka emriniz var mı?
SMA hastalarına kaynak yaratmak için zengin çocuklarına bedelli askerlik yaptıracaksınız öyle mi?
Türkiye terörle mücadelede hayatlarını seve seve veren kahraman şehitlerimizin ruhlarını şad etmek için çaba gösterirken şehitlerin kemiklerini sızlatmanın, gazilerimizin ve ailelerinin beddualarını almanın anlamı var mı?
Devlet lüks harcamaları kısıp kaynak yaratıp SMA hastalarının derdine çare bulacağına bedelli askerlik ile mi para toplayacak, kaynak sağlayacak?
Yok, olmaz, olamaz vicdanları sızlatmasınlar.
600 Milletvekiline çıkacak Meclis’teki sandalye sayısı 2019’da değil mi?
Gelin size kaynak sağlayayım hemen.
Milletvekili sayısını 50 kişi arttırmanın bütçeye 5 yıllık maliyeti 187 Trilyon lira.
Hadi bakalım ben de öneriyorum 600 değil 400 milletvekiline düşürün Türkiye Büyük Millet Meclisindeki sandalye sayısını alın size 5 yılda yaklaşık 750 trilyon lira.
SMA hastalarının ilaç ve tedavilerini de bu bütçe ile karşılayın.
Var mısınız?
Başbakan Binali Yıldırım ile görüştükten sonra bedelli askerlik konusundaki bir soruya Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici şöyle yanıt verdi:
“Milyonlarca insanın böyle bir talebi var, dolayısıyla biz de SMA hastalarıyla ilgili BBP olarak geçtiğimiz haftalarda böyle bir teklifte bulunmuştuk hükümete. ‘Biz ilkesel olarak karşıyız ama eğer çıkaracaksanız, çünkü geçmişte 1-2 defa çıktı bu, o zaman buradan gelecek kaynağı SMA hastalarına aktarın.’ dedik. Tabii savunma sanayimizin de kaynağa ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bir kısmı da oraya aktarılabilir. Bu iki kesim arasında paylaştırılabilir. Çünkü şahsen vicdanım çok rahatsız. Yani Eymen bebek sırf 800 bin lira bulunamadı diye, takdir Allah’ın ama sebeplerine sarılmak lazım, hayatını kaybetti. İki bin tane böyle hastamız, çocuğumuz var. Aileler kahroluyor, biz de kahroluyoruz. Buna çözüm bulunması lazım”
Destici ve parti kurmayları bula bula bu kaynağı mı bulmuşlar.
Eymen bebek ve SMA hastaları konusunda elbette bizlerin de vicdanları sızlıyor ama vicdanları sızlatan diğer bir konu da şehitler, gaziler veren kahraman askerimize ve polisimize terörle mücadelede verilecek destek bu mudur?
Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, Türk milletinin can güvenliğini sağlamak için hayatlarını hiçe sayan kahramanlarımız inanın bu öneri karşısında kahrolmuşlardır benim gibi.
Başbakan Yıldırım’ın, talebine nasıl yanıt verdiği sorulan Destici, “Ben Sayın Başbakanın, eğer çıkarsa SMA hastalarına gönderilmesi konusunda iyimser olduğunu gördüm” diyor.
Sayın Yıldırım lütfen bu konuda net bir açıklama yapın ki toplum vicdanı da kahraman güvenlik kuvvetlerimiz de daha fazla rencide olmasın.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti SMA hastalarına bakacak kudrette ve mali kaynaklara sahiptir.
Hükümet olarak bu konuda da gerekli tedbirleri alın ki hem paralı askerlik ortadan kalksın hem de Eymen bebekler ölmesin.