AK Parti dışlandı, Medyayı dışladı

MİLLET AK PARTİ’Yİ TEK BAŞINA İKTİDARDAN UZAKLAŞTIRDI, AK PARTİ DE GAZETECİLERİ GENEL MERKEZ’DEN UZAKLAŞTIRDI
Her zaman olduğu gibi bu seçimde de yenilen parti faturayı medyaya kesti. AK Parti önünde Genel Başkan ya da yardımcılarını merdivenlerde bekleyerek canlı yayın yapan ya da çekim yapan gazetecilere dün yasak geldi.
Biz gazeteciler siyasileri ve siyasi partileri adım adım izler, açıklamalarını kamuoyuna ulaştırırız. Bu işi de en iyi muhabirler, foto muhabirleri ve kameramanlar yapar.
13 yıldır AK Parti girişinde görev yapan meslektaşlarımız, yaz kış demeden, gece gündüz demeden görevlerini en iyi şekilde yaptılar.
Tabii AK Parti’de tek başına iktidardaydı. AK Parti 7 Haziran’da tek başına iktidar olma imkânını kazanamadı.
Meslektaşlarımız hiç azalmadan yine görevlerini yapmaya devam ettiler. Bu sırada Genel merkeze gelen Başbakan yardımcısı, Bakanlar, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekillerine de sorular sordular, yanıtları kamuoyuna ulaştırdılar.
Ancak Genel Başkan Ahmet Davutoğlu AK Partililerin açıklamalarından rahatsızlık duyunca kendi siyasi kadrosunu uyarmak yerine Gazetecileri AK Parti otoparkının en ücra köşesine gönderdi.
İşte Gazetecilerin kaderi böyledir. Partiler iyi günde el üstünde tutar, reklamlarının yapılması için gazetecileri en yakınlarında tutarlar ama yenildikleri zaman da sorumluluğu hemen en kolay şekilde gazetecilere atarlar.
İşte dün da böyle oldu ve seçmenin tek başına iktidardan dışladığı AK Parti ayni hızla Gazetecileri cezalandırdı.
AK Parti muhalefete düşerse bakalım haberlerini kimler yazacak, kimler yayınlayacak?