Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a soruyorum

ABDULLAH GÜL’E YAPILAN BÜYÜK VEFASIZLIK ÜZERİNE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SORUYORUM
AK Parti’nin kuruluş kadrolarını Türkiye genelinde oluşturan, 2002 seçiminde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yasaklı olduğundan partiyi aktif olarak seçime götürüp tek başına iktidar yapan, ilk Başbakanı olan, 7 yılda AK Parti’yi üzmeden Cumhurbaşkanlığı yapan Abdullah Gül’dür.
Ankara Gar’ında 2 canlı bombanın saldırısında 102 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine büyük bir insanlık örneği göstererek en fazla üyeleri vefat eden CHP, HDP, KESK ve DİSK’i telefonla arayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül taziyede bulundu.
İlk ve sert tepki AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi. Tayyar, “Dünya Erdoğan’ı; Gül, ‘katil devlet’ diyen Demirtaş’ı aradı. Reise sevgimiz arttı” diyerek eleştirdi.
AK Parti’den sanki düğmeye basılmış gibi Gül’e eleştiri ve tepki yağmaya başladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu A Haber’in canlı yayınında Gül’ün taziye için, “Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir. Burada taziye evi bütün Türkiye’dir. Sadece HDP’ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Gül’ün hepimizi araması lazımdı. Bizi, beni, Cumhurbaşkanımızı katillikle suçlamış neyin taziyesini yapacağız?” diye Gül’ü eleştirdi.
Gül’den bu eleştirilere çok kısa yanıt şöyle geldi, “CHP ve HDP ile DİSK ve KESK Genel Başkanlarına da başsağlığı dilemiştir.”
AK Parti’nin kuruluş kadrolarını Türkiye genelinde oluşturan, 2002 seçiminde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yasaklı olduğundan partiyi aktif olarak seçime götürüp tek başına iktidar yapan, ilk Başbakanı olan, 7 yılda AK Parti’yi üzmeden Cumhurbaşkanlığı yapan Abdullah Gül’dür.
Şimdi bu gelişmeler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a soralım: “Hani kardeştiniz?”

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’E “TAZİYE” ELEŞTİRİSİ YAPAN DAVUTOĞLU’NA:
“İnsanlık Dersi” diye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü kutlamıştım. Sandım ki başta AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu bu insanlık dersinden yararlanır ve toplumsal barış açısından destekler. Heyhat tam tersi oldu.
AK Partililer Şamil Tayyar ile başlayarak 11. Cumhurbaşkanı olarak seçtikleri Gül’e hücuma başladılar ki Davutoğlu’da bu eleştirilere, “ Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir. Burada taziye evi bütün Türkiye’dir” diye katıldı.
Hayretle, şaşkınlıkla izledim bir akademisyen olan Davutoğlu’nu ve düşündüm ki Ahmet Hoca asla lider olamaz.
Neden mi? Hemen Davutoğlu’nun sözlerinin yanlışlığını kendisine açık seçik anlatayım:
Ey Davutoğlu sözlerin kendi takdirindir ama bil ki Başbakanlık taziye evi değil, hesap verme makamıdır.
102 kişinin vahşice Ankara’nın göbeğinde göz göre göre 2 canlı bomba tarafından vahşice katledilmesinin hesabını verecek makam, Başbakanlık’tır.
Bu hesabı ölenlerin ailelerine, yaralılara, Türk halkına verecek makam da Başbakan’dır.
Yani hesap vermesi gereken makamda bulunan Başbakan sensiz Davutoğlu.
Başbakanlığı taziye için arayanlar da yanlış aramışlar. Cumhurbaşkanını aramaları gerekirdi.
Ve senden hesap sorması gereken makam ve kişi de seni bu göreve atayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.
NOKTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir