Lojmana karşıydı Saray ‘a taşındı

ERDOĞAN 13 YILDA NASIL DEĞİŞTİ
11 Kasım 2002’de ne söyledi, 13 yılda ne yaptı:
“AKP, birilerine makam ve mevki vermek için kurulmamıştır” dedi,
AMA KENDİSİNE SARAY YAPTI
“Geldiğiniz yerleri unutmayın” dedi
AMA KENDİSİ UNUTTU
“Milletvekili lojmanlarında oturmayın” dedi
AMA SARAY’DA OTURUYOR
“Millet sizlerle komşu olmak istiyor” dedi
AMA KOMŞUSU YOK
“Bütün arkadaşlarım halkın arasına tekrar karışsın” dedi
AMA HALKTAN KOPTU
2002 seçiminde% 34,3 oy oranı ile 363 Milletvekili kazanıp tek başına iktidar olan AK Partinin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekillerinden Milletvekili lojmanlarında oturmamalarını istedi.
Ankara’nın Oran semtinde bulunan 550 Milletvekili lojmanı TOKİ’ye verildi. TOKİ de Mesa ve Aktürk adlı yüklenicilere vererek bu alana lüks konutlar ve AVM yaptırdı.
Milletvekilleri halkın arasında otururken Erdoğan Başbakanlığı döneminde Ankara’nın mütevazı semti Subayevlerinde yıllarca oturdu.
Erdoğan 11 Kasım 2002’de, Bilkent Otel’de 363 AK Partili milletvekili ile tanışma toplantısı yaparak, “Geldiğiniz yerleri unutmayın” uyarısında bulundu.
Erdoğan, “Geçici bir süre için Başkent’te millet tarafından görevlendirildiniz. Çok çalışmak zorundasınız. Hiçbir siyasi husumetle kaybedecek vaktimiz yoktur. Toplumun vicdanını yaralayacak hiçbir uygulamanın içinde olmayınız. Zaten inanıyorum ki AKP’nin olduğu parlamentoda nahoş olaylar görülmeyecektir” dedi.
Erdoğan, “Sizlerden ricamdır. O da milletvekili lojmanlarında oturmamanızdır” diye konuşunca büyük alkış aldı.
“Medyanın, aziz milletin önünde bu kararı vermiş bulunuyorsunuz, hayırlı olsun. Millet sizlerle komşu olmak istiyor. Bütün arkadaşlarım halkın arasına tekrar karışsın” diyen Erdoğan şunları söyledi:
“AKP, birilerine makam ve mevki vermek için kurulmamıştır. Biz halktan aldığımız gücü hizmet için kullanacağız. Eğer, ülkeye hizmeti sürdürürseniz alacağınız mükâfat, ananızın ak sütü gibi size helal olacaktır. Ne şahsım olarak ne de sizler hiç kimse gurura kapılmasın. Bizler sadece milletin vekiliyiz. Hiç kimse, milletin bir adım önüne geçtiğim düşünmesin. Her birinizden tek tek rica ediyorum. Lütfen bu toplumun halini hiç unutmayın. Ülkenin çok büyük sorunları vardır ama bunlar çözülemeyecek değildir. Kırmadan, dökmeden çözeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir