Hangi Başbakanı kimler kandırdı?

1 -Tansu Çiller,
2 – Recep Tayyip Erdoğan
92 Yılda Sadece,
2 Başbakan Kandırıldı
TANSU ÇİLLER: 2 Kasım 1995 günü emekli Orgeneral Necdet Öztorun’un sesini taklit eden Parsadan, Tansu Çiller’i telefonla arayarak, “Kemalistler Derneği” için 5 buçuk milyar lira aldı.
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Ergenekon ve Balyoz davası için “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke aldatıldı” dedi. Erdoğan, kumpas davalarının sahte belgelerle yürütüldüğünü belirtti.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 92 yıldır bugüne kadar sadece 2 Başbakan kandırıldı. İlk kandırılma 1952 doğumlu Selçuk Parsadan adlı kişinin 2 Kasım 1995 günü gerçekleşti. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller’i telefon ile makamından arayan ve Orgeneral Necdet Öztorun’un sesini taklit eden Parsadan, Başbakan’dan, “Kemalistler Derneği” için 5 buçuk milyar lira istedi.
Bu para ertesi gün Başbakanlık Örtülü Ödeneğinden Parsadan’ın verdiği banka hesabına yatırıldı.
Olayın emniyet tarafından öğrenilmesinin ardından Parsadan 10 Mayıs 1996’da Edremit, Balıkesir’in Altınoluk kasabasına giderek saklandı.
Cep telefonu ile canlı olarak bağlandığı televizyon programlarında Çiller için “saf bayan” tanımlamasını kullanan Parsadan, “hükümet destekli ülkücü Mafya’nın hedefi olduğunu iddia etti.
Cep telefonu görüşmelerinden Parsadan’ın Altınoluk’da gizlendiğini tespit eden polis yetkilileri, düzenledikleri bir operasyonla ilçedeki 4.000 evi tek tek arayarak 21 Mayıs 1996 günü Parsadan’ı yakaladı.
1997 yılında Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Örtülü Ödenek davasından 6 yıl 3 ay hapse mahkûm oldu ve 19 Şubat 2001 tarihinde tahliye edildi.
RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN
KANDIRILMASI
27 Nisan 1941 Pasinler, Erzurum doğumlu Muhammed Fethullah Gülen, Diyanet İşleri Başkanlığının eski imamıdır. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın kurucularından ve onursal başkanıdır.
28 Şubat sürecinde Türkiye’den ayrılarak ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki yerleşti.
“Hizmet” adlı Cemaati ile AK Parti döneminde İşadamlarının, Bürokratların, Siyasetçilerin çok yoğun şekilde ilişki kurduğu Fethullah Gülen ile Recep Tayyip Erdoğan’ın arasındaki ilişkiler 2002-2013 yılları arasında çok iyiydi.
Fenerbahçe, Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonu yürüten cemaatçi polis ve savcılar sahte CD, Sahte gizli Tanık ve Sahte Belgelerle birçok ünlü ismi Silivri’ ye gönderirken, Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ’u bile tutuklattılar.
Cemaate ile Hükümet arasındaki ipler dershanelerin kapatılması kararı ile koptu.
Ve 17 Aralıkta ayni polis-savcı ekibi 4 Bakan hakkında müthiş bir rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna imza attılar. 25 Aralıkta ise bu kez aralarında dönemin Başbakanı’nın oğlu Bilal Erdoğan’ın adının geçtiği ikinci dalga yaşandı.
MİT Müsteşarına yönelik başka olmak üzere MİT TIR’larının Adana’da durdurulup aranması üzerine Cemaat ile AK Parti arasında ipler tamamen koptu.
Erdoğan’ın “Devlet içinde Paralel Yapı kurdular ve bizi aldattılar, kandırdılar “ sözleri Türk siyasi tarihinde kandırılan ikinci Başbakan olmasına yol açtı.