Şok – İpek Koza şirketlerine Kayyum

Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen ve Akın İpek’in sahibi olduğu İpek Koza Holding ve bünyesindeki bütün şirketlere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ile Mahkeme tarafından kayyum atanmasına karar verildi.

Ankara adli̇ye sarayiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ile Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verildi. Ceza Muhakemesi Kanunu’nun “Şirket yönetimi için kayyum tayini” başlıklı 133’üncü maddesi kapsamında verilen kararda, “Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi kabul edilerek, şirketlere, yönetim organının yetkilerinin tümü ile devredildiği kayyumlar atanması ve yeni yönetim kurulunun atanan kayyumlarca oluşturulması yönünde karar verilmiştir” denildi.

Kanaltürk, Bugün Tv, Bugün Gazetesi Millet gazetesi gibi Fethullah Gülen’e ve Cemaate çok yakın olan hatta Paralel Yapı’nın, Cemaatin sesi olarak bilinen Medya Gurubu içim Mahkeme kararı büyük Şok yarattı.

Koza altin
Bergama Altın işletmeciliği, Koza ve İpek Davetiyeleri, Matbaaları gibi bir çok yatırım olan gurubun kurduğu İpek Üniversitesi de bulunuyor.

Şok karar az önce açıklandı.Kozal altin logo

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ile Mahkeme tarafından kayyum atanmasına karar verildi.

Bu karara göre Mahkeme tarafından belirlenecek Yönetim, denetim kurulları İpek Koza Şirketlerinin yönetimine el koyacaklar, Cemaate yakın olan ve Akın İpek’in sahibi olduğu şirketler bu kayyumlar tarafından yönetilecek.

Akın İpek ve avukatlarının bu karara itiraz etme hukuki hakkı bulunuyor.

Akın İpek’in medya gurubu AK Parti aleyhine haberlerle uzun süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Hükümet ve Bakanlar aleyhine yayın yapıyorlardı.

Akın İpek’in sahibi olduğu İpek Medya yayınları daha önce Kablo TV’den, Digitürk’ten ve Türksat uydusundan çıkartıldı.

Fethullah Gülen’e en yakın iş adamlarından olan Akın İpek’in annesi Melek İpek yaptığı hayır işleri ile son yıllarda ön plana çıktı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Akın İpek hakkında yakalama kararı çıkartıldığında yurt dışında olan Akın İpek yerine annesi Melek ipek Holding Merkezine gitti.

Image processed by codecarvings piczard ### free community edition ### on 2014-07-30 17:33:52z | http://piczard. Com | http://codecarvings. Com

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek holding binasına gelerek açıklamalarda bulundu. İpek, “Bunu yaptıranlar da benim düşmanım değil. İşin en acısı o. İki kardeş kavga ediyor gibi geliyor bana” diye konuştu.

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek, polisin yaptığı aramalar sonucunda oğlunun bir hatasının bulunamayacağını savunarak, “Bunu yaptıranlar da benim düşmanım değil. İşin en acısı o. İki kardeş kavga ediyor gibi geliyor bana ve ben üzgünüm” dedi. Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) parasal destek sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, Koza İpek Holding şirketlerine yönelik aramalarda, merkez binadaki bilgisayarlardan imaj alındı.

İpek kozaİŞTE KOZA İPEK HOLDİNG’E BAĞLI ŞİRKETLER

1- Koza–İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı
2- Koza Altın İşletmeleri AŞ
3- Koza Anadolu Metal Madencilik İşl. AŞ
4- Koza İpek Holding AŞ
5- İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim AŞ
6- Doğu Anadolu Maden Arama ve Sondaj AŞ
7- ATP Havacılık Ticaret AŞ
8- ATP İnşaat ve Ticaret
9- Koza İpek Basım Sanayi Tic. AŞ
10- ATP Koza Gıda Tarım Hayvancılık AŞ
11- ATP Koza Turizm Seyahat ve Ticaret AŞ
12- Koza İpek Sigorta Aracılık Hizmetleri AŞ
13- Koza İpek Tedarik Danışmanlık Araç Kiralama Tic. AŞ
14- AZ ipek Danışmanlık Proje Rek ve Org Hizmetleri Ticaret AŞ
15- BB İpek Danışmanlık Proje Rek ve Org Hizm Tic AŞ
16- Kontaklı Metal Madencilik San. Tic. AŞ
17- Özdemir Animuan Madenleri AŞ
18- Koza Altın İşletmeleri AŞ
19- İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim AŞ
20- ATP Havacılık Tic AŞ
21- Atlantik Eğitim Yayın Taş. Bilgisayar Tic AŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir