Ölüme direnme

GAZETECİ HALİT ORAL 496 GÜNDÜR BİTKİSEL HAYATTA
19 Haziran 2014 günü nefes borusunu tıkayan bir gıda parçası nedeniyle nefes alamayan ve bitkisel hayata giren Türkiye’nin en başarılı Gazetecilerinden Halit Oral o günden bu yana ölüme direniyor…
10 Yıllarca Ankara’da siyasi muhabir olarak görev yaptı Gazeteci Halit Oral. Milliyet Gazetesinde SHP ve CHP gibi partileri izlerken hem fotoğraf çekti, hem haber yazdı.
Çok az gazeteci 2 önemli görevi bir arada yürütür ki Halit Oral çok başarılı ve ödülleri olan bir gazeteciydi.
15 Haziran 2014 günü yemek yerken nefes borusunu tıkayan bir lokma Halit’in yaşamını çok büyük oranda etkiledi.
Nefes alamadığı süre içerisinde Ambulans ile 2 hastane değiştirip Bayındır Hastanesi getirildiğinde yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.
Hani denir ya “öldürmeyen Allah öldürmez” diye Halit Oral için yaşama dönme umutları her geçen gün azaldı, azaldı ve Bitkisel Hayat diye tanımlanan bir sürece girdi.
Birkaç kez haber de yaptığımız Halit Oral’ın ailesini en fazla üzen konu ise yıllarca haber yaptığı siyasiler ile, birlikte görev yaptıkları gazetecilerin ilgi kırıntıları dışında Halit Oral’a ve ailesine sahip çıkmamaları.
496 gün geçti hızla Halit Oral eşi Aynur Hanım ve oğlu her gün hastaneye “bir umut” ile gidiyorlar. Dua etmekten başka yapacak bir şeyleri olmasa da.
Halit ise onları görmüyor, duymuyor ve vücudunda yaklaşık 500 gündür yatmaktan dolayı oluşan yaralarla da her gün eriyor.
Dile kolay tam 496 gün.
Allah düşman başına vermesin. Ailesi sevenleri yaşama geri dönme umudu yok denecek kadar az.
Dualarımız Halit Oral için, ailesine sabır vermesi için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir