Kim dönek?

Canlı yayın konuğu olduğu FOX TV’nin Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’yı sürekli eleştiren Melih Gökçek, “Sen AK Partili idin döndün” dedi… Ben de MHP’li iken ANAP’a, oradan REFAH’a, kapatılınca FAZİLET’e, Genel Başkan olarak DEMOKRAT Parti’ye, iktidar olunca AK Parti’ye geçen Gökçek’e “Kim Dönek?” diye sordum…
Siyasileri canlı yayın konuğu yapmak Gazeteciler için çok risklidir. Çünkü Televizyonu kapattıracak sözler sarf ederek RTÜK’e malzeme hazırlayabilirler.
İsmail Küçükkaya ile Melih Gökçek’in buluşmasında da bu örnekler yaşandı.
MHP’li iken ANAP’a, oradan Refah’a, kapatılınca Fazilet’e, Genel Başkan olarak Demokrat Parti’ye, iktidar olunca AK Parti’ye geçen Gökçek, Küçükkaya’yı, “Sen de Ak Partili idin döndün” diye döneklikle suçladı.
Küçükkaya ise, “ Madem AK Partili idim neden Akşam Gazetesindeki görevime son verildi?” diye sordu.
Şimdi “kim dönek?” sorumun yanıtını sizlere bırakıyorum.
Bu arada şu önemli notu da koymalıyım:
Biliyor musunuz Melih Gökçek şu anda dahi Refah Partisi üyesidir. Ne yani inanmıyor musunuz?
O halde; http://www.ankara.bel.tr/baskan resmi web adresinden Ankara Büyükşehir Belediyesinin sitesine bağlanın ve görün. Ne AK Parti, ne de yukarıda saydığım partilerin adları var. Sadece Refah Partisi var. Neden acaba…?
Gelelim Melih Gökçek’in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren sözlerine, eleştirilerine…
Bunları dinlerken, “ Tamam Melih Başkan RTÜK için malzeme hazırlıyor FOX TV’ ye ceza verdirecek” dedim.
Çünkü o sırada yayında bulunmayan Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek RTÜK yasasına göre suçtur.
Her ne kadar Küçükkaya konuyu değiştirmeye çalıştıysa da Gökçek, “ Bak konuyu değiştiriyorsun” diye eleştirilerini sürdürdü.
Konuğuna saygısı nedeniyle olsa gerek Küçükkaya RTÜK mevzuatını gündeme getirmedi.
Keza Gökçek’in Rize’den canlı yayın yapan Küçükkaya’yı AK Parti propagandası yapıldığı için yayını kestirdiği suçlamasına da İsmail ayni centilmenlik içinde yanıt verip polemiğe girmedi, RTÜK ve YSK mevzuatını gündeme getirmedi.
Her sabah Küçükkaya’yı dikkatle dinleyen bir gazeteci olarak meslektaşımın sabrına hayran oldum.
Küçükkaya hiçbir programında hiçbir konuğuna siyasi propaganda olanağı tanımadı. Sürekli vatandaşların sıkıntılarını, sorunlarını gündeme getirdi.
Kaldı ki bu seçim yasakları döneminde Yüksek Seçim Kurulu olsun, Radyo ve Televizyon üst kurulu olsun siyasi partilere eşit yayın ilkesinin korunmasını Radyo ve TV’lerden ısrarla istiyor, uymayana ceza uyguluyorlar.
Bir tartışmada Gazeteci, Televizyoncu ünvanında yaşandı. Melih Başkan İsmail’in, “Ben 22 yıldır Gazeteciyim” sözlerini, “ Sen Gazeteci değil Televizyoncusun” diye eleştirdi.
Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitiren Gökçek ile Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Küçükkaya ayni okul mezunudur.
Melih Başkan unuttu herhalde, bizlerin mesleği gazeteciliktir.