Melih Gökçek Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu eleştiriyor

Oğluma “prensip engeli” var da
Erdoğan’ın damadına yok mu ?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 1984 yılından bu yana aktif siyasetin içinde. 5 dönem üst üste seçilerek rekor kıran Gökçek’in 1983 yılında doğan ikinci oğlu Osman Gökçek 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu ama “akraba” engeline takıldı…
Melih Gökçek 31 yıldır sürdürdüğü aktif siyasete bu kez küçük oğlu Osman Gökçek’i de sokmak istedi. AK Parti’den Ankara aday adayı olan Osman Gökçek temayül yoklamasından 2. Sivil toplum yoklamasından ise ilk sırada çıktı.
Ak Parti’ nin “Milletvekili, İl Başkanı, Belediye Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı görevinde olanların akrabaları milletvekili adayı olmasın “ şeklindeki prensip kararı nedeniyle Osman Gökçek Milletvekili adayı gösterilmedi.
Sadece Gökçek değil aday adayı olan 19 AK Partili yakını da AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından listelere konulmadı.
Melih Gökçek “Twet alemine” diyerek özetle şu açıklamayı yaptı:
“ Milletvekili listelerinde em önemli konu oğlum Osman’dı. Medya fitne kapısını açtı ama partimizin yetkilileri gerçek durumu açıkladı ve prensip kararı nedeniyle 19 akraba başvurusunu listeye alınmadığını vurguladı.
Oğlumun aday gösterilmemesine evet üzüldüm. Ama bizim için önemli olan davamızdır. Sizin için şer olarak görülen olay hayır, hayır olarak görülen şey şer olabilir. Biz ailecek Osman’ın aday olmamasını böyle değerlendirdik.”
Evet, yazılı resmi açıklaması böyle Gökçek’in. Ama bir de yakınlarına oğlunun aday gösterilmemesi konusunda söylediği sözler var ki medyaya yansımadı.
Melih Gökçek’in, “ Akraba engeline oğlum Osman takıldı ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak İstanbul 1. Bölge 6. Sıradan aday gösterildi “ dediği öğrenildi.
Çalık Holding’de üst düzey yöneticilik yapan Berat Albayrak, Erdoğan’ın kızı Esra ile evli.
İşte bu adaylık Gökçek’in, “ Oğlum Osman’a prensip kararı var da Cumhurbaşkanımızın damadına prensip kararı yok. Akrabalarımız başka partilerden mi siyasete atılmalı? “ diye prensip kararı nedeniyle Genel Başkanı ve Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile parti üst yönetimini eleştirdiği iddia edildi.
Aslında Gökçek’in eleştirileri de haklı gözüküyor.