NEDEN TEK BİR SİYASETÇİ YOK?

ASKER, POLİS, BÜROKRAT, ÖĞRETİM ÜYESİ, GAZETECİ, DOKTOR, ÖĞRETMEN HUKUKÇU VAR AMA
15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasından sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinden, Türk Polis Teşkilatından, Diyanet’ten, Bakanlılardan, belediyelerden, üniversitelerden, hastanelerden, eğitim kurumlarında, medyadan, yargıdan hatta yüksek yargıdan binlerce kişi gözaltına alındı, tutuklandı.

Peki, neden tek bir siyasetçi yok?

Adına Cemaat deyin, Paralel Yapı deyin, FETÖ terör örgütü deyin yani ne derseniz deyin bu darbe girişiminin arkasından binlerce kişi gözaltına alındı, tutuklandı ve işten atıldı.
Türkiye’de olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi, darbeci vatan hainlerinin mal varlıklarına el konuldu.
Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile yüzlerce özel okul, hastane, üniversite kapatıldı.
İşadamları da paylarını aldı ve FETÖ terör örgütüne himmet adı altında bağışlar yapan, yardım ve yataklık eden işadamları da gözaltına alındı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık darbe girişiminden bu yana FETÖ terör örgütünün üzerine büyük bir cesaret ve kararlılıkla gidiyor.
15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasında da kuşku yok ki Erdoğan’ın korkusuz tepkisi var.
FETÖ mensubu teröristler yıllardır Türkiye’nin Güvenlik kurumları başta olmak üzere örgütlenmişler.
Bu örgütlenme 30–35 yıl öncesinden başlamış.
“Abi” kod adlı örgüt liderleri özellikle fakir ailelerin çocuklarına el atmışlar. Onları örgüte ihtiyaç olduğu anda biat edecek bir şekilde din ile iman ile kandırarak eğitmişler.
PKK teröristleri dağlarda eğitirken FETÖ teröristlerini devlet kurumları içinde, özel sektörde de kurumlar kurarak bunların bünyesinde eğitmiş.
PKK terör örgütünün tüm teröristleri Türk askeri, Türk Polisi ve MİT gibi kurumlar tarafından adım adım takip edilirken, “Abi” liderliğinde örgütlenen FETÖ’den ne siyasetçilerin ne de istihbarat kuruluşlarının haberi olmuş.
Peki, bir başına Fethullah Gülen Türkiye’de yaklaşık 150 Milyar dolarlık bir serveti ve darbe girişimine kalkışacak bir örgütlenmeyi yakalanmadan nasıl başarmış?
Bugün Fethullah Gülen’in hamisi olan Amerika’nın açık desteği varken bu sorunu yanıtı da açık değil mi?
Peki, bir daha düşünün bakalım hangi siyasetçi gözaltına alındı?
Ben yanıt vereyim tek bir siyasetçi yok bu FETÖ’cülere destek verdiği için gözaltına alınan.
Tek bir siyasetçi desteği olmadan Cemaat nasıl oluyor da Türkiye’de bu kadar geniş bir yelpazede hele hele Türk Silahlı Kuvvetleri gibi bir kurum içinde de bu denli güçlü yer alabiliyor?
İşte tüm bu gelişmeler doğrultusunda FETÖ terör örgütüne destek veren, koruyan kollayan hatta onların hukuk dışı Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Fenerbahçe, ODA TV gibi operasyonlarını radyo ve televizyonlarda savunan siyasetçiler bugün neredeler?
Bırakın medya yayınlarında desteklemeyi kitaplar yazarak FETÖ’nün hukuk dışı operasyonlarının tetikçiliğini yapan siyasiler neden ellerini kollarını sallayarak aramızda geziyorlar?
Eğer FETÖ terör örgütü ile mücadelede kesin sonuç alınmak, Türkiye’de bu kalleş, kahpe darbeci örgütün kökü kazınmak isteniyorsa öncelikle bu siyasilerin de yargıya hesap vermeleri gerekmektedir.