Neden yalnız kalıyoruz?

TERÖR FRANSA’DA OLUNCA DÜNYA AYAĞA KALKIYOR TÜRKİYE’DE OLUNCA UMURLARINDA OLMUYOR

Ankara’da 102 kişinin ölümü ile sonuçlanan IŞİD saldırısı sonrası üzüntü mesajları ile geçiştiren ülkeler terör Fransa’yı vurunca maçlarında saygı duruşu yapıyorlar, sokaklara Fransız Bayrakları asıyorlar, sosyal medyada fotoğraflarının yerine Fransa bayrağı koyuyorlar.

Fransa-saldiri6 Ocak 2015’de yani aylar önce Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’nun merkezine silahlı kişilerce yapılan saldırıda 12 kişi hayatını kaybedince Başbakan Ahmet Davutoğlu dahil bir çok ülkenin liderleri Paris’e giderek taziyede bulundular ve hep birlikte yaptıkları yürüyüş ile terörü kınadılar.
10 Ağustos günü 2 canlı bomba Ankara’nın merkezin Ulus’ta miting için toplanan kalabalığa intihar saldırısı yaptılar ve 102 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Dünyanın çeşitli ülkelerinden taziye mesajları geldi o kadar. Ne gelen, ne giden oldu.
Gelelim Paris’te geçen hafta yaşanan ve Paris’in 7 ayrı noktasında IŞİD militanları tarafından yapılan 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya.
Yine beklenen tablo oldu ve Fransa’ya büyük destek yağdı. Liderler taziye mesajları için Paris’e gittiler, destek verdiler.
Bu siyasi desteğin yanında düzenlenen maçlarda saygı duruşları yapıldı ve kendi milli marşlarının yanı sıra Fransa’nın milli marşını da hep birlikte söylediler.
Gelelim sosyal medyaya ki Avrupa ülkelerinin profil resimlerine.
Binlerce kişi profil resmi yerine Fransa bayrağını koyarak teröre tepkisini, Fransa’ya desteğini gösterdi. Peki Ankara katliamında hangi Avrupa ülkesi vatandaşı sosyal medyada profil fotoğrafını Türk Bayrağı ile değiştirdi? Yanıt: Hiçbirisi
Bizdeki Suruç, Diyarbakır’ın ve Ankara’nın uğradığı terör saldırılarına ve Yarbay seviyesinde yüzlerce askerimizin hayatlarını kaybettiği PKK terör saldırılarına gelince Fransa’ya gösterilen desteğin Türkiye’ye gösterilmediğini görüyor, yaşıyoruz.
Neden?
Türkiye’nin 35 senedir yaşadığı PKK terörüne hangi ülke ne zaman nasıl tepki gösterdi bir düşünün.
On binlerce insanımız hayatını kaybetti de Amerika, Rusya ya da Avrupa ülkeleri birkaç taziye mesajı ile güya terörü kınadılar.
Bırakın siz kınamayı bizler biliyoruz ki bu ülkeler PKK terör örgütüne her türlü yapıp ülkelerinde televizyon kurmalarına, gazete çıkarmalarına, para toplamalarına göz yummadılar mı?
Biz ne diyelim bilemiyorum ama ne yaşadığımızı biliyorum. O da yalnızlıktır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir