Saray yaşlılar huzurevi olsun

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN EN FAZLA TARTIŞILAN UNSURU OLDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk’ten bu yana tüm Cumhurbaşkanlarının mekânı olan Çankaya Köşkü’ne yerleşsin. Başkanlık Sistemi olmayacağına göre 1.150 odalı Saray Külliyesi muhtaç yaşlıların barınacağı ve tüm vatandaşların huzur duyacağı çözüme kavuşsun.
Yapılış maliyeti 1 milyar 500 milyonu bulan, yargı kararları ile “kaçak” ilan edilen ve Başkanlık sistemi için inşa edildiği ortaya çıkan Atatürk Orman Çiftliğindeki 1.150 odalı Saray Külliyesi’nin yaşlılar huzurevi olmasını öneriyorum.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana tüm Cumhurbaşkanlarının mekânı olan Çankaya Köşkü’ne yerleşsin.
Yargı kararları ile “ kaçak “ olduğu öne sürülen, yapım maliyeti ve kullanılan lüks malzemeleri ile yaklaşık bir miyar 500 milyon liraya mal olan, Başbakanlık olarak planlanmasına rağmen Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı Saray Külliyesi olarak adlandırılan bu bina 7 Haziran seçimlerinin de en çok tartışılan unsuru oldu.
CHP, MHP ve HDP tüm mitinglerinde Saray’ı geri alacaklarını halka vaat ettiler.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da çeşitli bahanelerle mitingler, toplantılar düzenledi ve Başkanlık sisteminin Türkiye’ye ne kadar gerekli olduğunu, Saray’da ise altın klozetler olmadığını halka anlattı.
Ama fayda etmedi Türk halkı bu lüks saraya da başkanlık sistemine de karşı çıktı, bu hedeflere ulaşılmasın diye de 13 yıldır sürdürdüğü AK Parti’yi tek başına iktidardan uzaklaştırdı.
Şimdi vatandaşın verdiği oyun, verdiği kararın uygulanmasına sıra geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “ ODTÜ’ye” devir edeceğiz dese de öğrenciler arasında Saray olay çıkarılmasına yönelin bir durum yaratabilir görüşündeyim.
İşte bu nedenle tüm partilere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunuyorum.
Saray Külliyesi yaşlılar huzurevi olsun, Erdoğan Çankaya Köşküne, Başbakan ve Dışişleri Bakanları da eski binalarına geri dönsünler.
Ben öneriyorum ama unutulmasın kararı vatandaş verdi. Her vesile ile vatandaşın kararına saygılı olduklarını söyleyen siyasiler hadi bakalım gösterin vatandaşa saygınızı.